Tanita BC-571

• Pěkný design-tenké provedení
    • Bezchybný provoz
    • Dobrý cena
    • -

S výrobkem jsem maximálně spokojena - mohu doporučit.
    Vzhledem k množství funkcí .- dobrá cena, snadné ovládání, pěkný design.

Váží přesně a dává mi dostatečné množství údajů

• , zakoupeno v eFitness.cz

Osvědčená značka, kvalitní výrobek. Intuitivní ovládání. Hezký design.

Max. nosnost
Voda
Tuk
Svalová hmota
BMR

Osobní digitální váha s měřením tělesného tuku, tělesné vody a podílu svalové hmoty. Navíc dokáže určit celkovou fyzickou kondici u dospělých i u dětí a nabízí spoustu dalších užitečných funkcí. Tato váha rozlišuje režim pro dospělé (18 až 99 let), dětský režim (pro děti od 7 let a od výšky 110 cm) a režim pro sportovce (pro osoby, které v uplynulém roce pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně). Váhu nabízíme v elegantním černém designu s proskleným středem a dotykovým displejem (beztlačítkové provedení). Součástí balení jsou 2 baterie CR2032.

Základní funkce:

Tělesná hmotnost

Procento tělesného tuku

Procento vody v těle

Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů)

Hodnocení somatotypu (physique rating)

Viscerální tuk (tuk v břišní dutině)

Hodnocení zdravé úrovně tuku i viscerálního tuku

Hmotnost kostí (minerálů v kostech)

Doporučený denní kalorický příjem (DCI)

Bioimpedační analýza (4 dotykové body na nohou)

Režim sportovce (Athlete)

Režim pro hosta (Guest)

Počet uživatelských profilů (jeden pro každého uživatele) = 4 s pamětí RECALL + 1 bez paměti (pro hosta)

Porovnání výsledků s předchozím měřením (RECALL)

Dotykový displej (beztlačítkové provedení)

Stručné vysvětlivky jednotlivých funkcí:

Procento tělesného tuku = měřeno nejpřesnější dostupnou metodou BIA (bioimpedanční analýza): elektrody v dotykových bodech vyšlou slabý, naprosto neškodný proud tělem – tento signál prochází svalstvem rychleji než tukem.

Procento vody v těle = podíl tělesné vody je podíl všech tekutin v těle vyjádřený v procentech tělesné váhy. Voda hraje důležitou roli ve velkém množství tělesných procesů a je obsažena v každé buňce a v každém orgánu.

Svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) = hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.

Hodnocení somatotypu = porovnává složení Vašeho těla – konkrétně tělesný tuk a svalovou hmotu. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku a Vaše fyzická kondice se podle toho změní, i když Vaše hmotnost zůstává neměnná.

Viscerální tuk (tuk v břišní dutině) = tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a procento celkového tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha (tento jev je častý obzvlášť u žen v menopauze). Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě pomůže snížit riziko nemocí (srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.)

Hodnocení zdravé úrovně tuku a viscerálního tuku u dospělého i u dítěte = váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka (stanoveno světovou zdravotnickou organizací na základě dlouhodobých výzkumů) a výsledek zobrazí na displeji ve 3 stupních (- , 0, + ).

Hmotnost kostí v těle = množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí.

Doporučený denní kalorický příjem (DCI) = množství kalorií, které byste v nejbližších 24 hodinách měli přijmout pro udržení současné hmotnosti. Údaj vychází z bazálního metabolismu (BMR).

RECALL = při zobrazení aktuálních výsledků lze stiskem tlačítka zobrazit předchozí naměřené hodnoty.

Technické parametry a přesnost měření:

Procento tělesného tuku - 0,1 %

• Pěkný design-tenké provedení
    • Bezchybný provoz
    • Dobrý cena
    • -

S výrobkem jsem maximálně spokojena - mohu doporučit.
    Vzhledem k množství funkcí .- dobrá cena, snadné ovládání, pěkný design.

Váží přesně a dává mi dostatečné množství údajů

• , zakoupeno v eFitness.cz

Osvědčená značka, kvalitní výrobek. Intuitivní ovládání. Hezký design.

• , zakoupeno v FITHAM

• přesné měření, hezký design, přehlednost a srozumitelnost menu
    • jenom taková maličkost - naměřené hodnoty by se mohly zobrazovat o pár sekund déle :)

hledala jsem váhu která umí více než jen změřit celkovou hmotnost a tato mi za odpovídající cenu nabídla další měřící jednotky, váží opravdu přesně.

• -Myslí,že váží přesně ,
    • -hodnoty naměřené 2x po sobě u jednoho člověka jsou téměř stejné
    • -pěkný design
    • -nevím podle čeho je brána fyzická kondice-manžel občas sportuje,má těžkou práci ,celkem pevnou postavu,ale má výšší váhu a fyzická kondice mu pokaždé ukáže "3", já téměř nesportuji,po chůzi po schodech jsem zadýchaná jak když běžím maraton,postavu mám trochu "vysící",ale s poměrně nízkou váhou a kondice mi ukazuje "5"

-jinak ve všech směrech kvalitní váha,kterou jsem vybírala hlavně podle recenzí a myslím,že jsem volila dobře

• , zakoupeno v ZdravotnickýObchod.cz

• Hezčí vzhled než na obrázku, hodnoty jsou přesné a má opravdu hodně funkcí. Manuál byl sice v angličtině, ale obchod, kde jsem si váhu objednávala mi poslal i český manuál.

Produkt hodnotím velmi kladně a doporučuji ho.

• , zakoupeno v Zdraví Online.cz

S výrobkem jsem celkově velmi spokojená.

• , zakoupeno v NUTRISPORT

• více než obyčejná váha

• , zakoupeno v FITHAM

• Funguje skvěle a vypada ještě líp.

Za necelé 2000Kč opravdu dobrý produkt. Už ji mám několik dni a skutečně měří. Není to tak, že se změříte a za 5min při dalším měření Vám to ukáže něco jineho myslím že to má dobrou vypovídací schopnost a stavu těla.

• super cena vzhledem k množství měřených parametrů
    • přesnost měření se blíží profi-váhám
    • nádherný design
    • renomovaná japonská značka
    • dětský mód
    • zpracování čekého návodu nedosahuje kvalit toho anglického
    • výsledek se musí rychle opsat, jinak zmizí, řešením je ručně přeskakovat mezi naměřenými hodnotami
    • nemožnost propojení s PC, což nicméně není možné v této cenocé relaci očekávat

Produkt jsem si vybral, neboť za ty peníze nabízí slušné množství měřených paramterů. Zppracování je kvalitní. Ohodnotil jsem 90% kvůli rychlému mizení naměřených hodnot, jinak bych dal vzhledem k nízké ceně výrobku hodnocení 100%. Když si člověk píše výsledky, je to větší motivace ze sebou něco dělat ...